Ciasto bez pieczenia z mascarpone i galaretkami

/ 15

Łatwe i pyszne ciasto bez pieczenia z mascarpone i galaretkami. Proste i szybkie ciasto do zrobienia na deser, które sprawdzi się na każdą okazję. Mała liczba składników i pracy, a za to dużo przyjemności w czasie jedzenia pysznego ciasta na zimno.

Ciasto przekładane z galaretkami i mascarpone
Pyszne ciasto bez pieczenia, które z łatwością przygotuje nawet osoba bez dużego doświadczenia kulinarnego. Składnikami ciasta na zimno są galaretki, herbatniki i serek mascarpone, a do tego konfitura lub dżem. Zarówno smak galaretek, jak i konfitury można dobrać według uznania, u mnie nieco wyraźniejsza konfitura z wiśni dobrze wpasowała się w delikatny smak mascarpone i galaretek pomarańczowych.

Ciasto bez pieczenia z mascarpone i galaretkami wymaga nieco cierpliwości, jeśli chodzi o czas oczekiwania na odpowiedni moment tężenia galaretek. Proces tężenia galaretki przyspieszy wstawienie jej po wystudzeniu na chwilę do zamrażarki. Trzeba jednak pilnować, gdyż galaretka tężeje dość szybko. Idealna konsystencja galaretki do kremu jest wtedy, gdy nie ścieka z łyżeczki i zaczyna się do niej przyklejać.
Ciasto bez pieczenia z mascarpone, herbatnikami i galaretką
Liczba porcji: 18
Czas przygotowania: 30 minut + tężenie
Forma o wymiarach: 33 cm x 23 cm x 7 cm

Składniki na ciasto bez pieczenia z mascarpone i galaretkami:

  • 250 g serka mascarpone
  • 330 ml śmietanki 30% (schłodzić)
  • 5 - 6 łyżek cukru pudru
  • 400 - 500 g konfitury/dżemu wiśniowego
  • 2 galaretki pomarańczowe
  • 1 galaretka cytrynowa
  • 1 galaretka wiśniowa
  • 36 sztuk herbatników kakaowych (288 g)
  • 18 sztuk herbatników maślanych (144 g)

Jak zrobić ciasto bez pieczenia z mascarpone i galaretkami? 

  1. Galaretki pomarańczowe rozpuścić w 800 ml wrzątku i odstawić do wystudzenia.
  2. Galaretkę cytrynową rozpuścić w 200 ml wrzątku i odstawić do wystudzenia.
  3. Galaretkę wiśniową rozpuścić w 200 ml wrzątku i wymieszać z konfiturą lub dżemem.
  4. Herbatnikami kakaowymi wyłożyć dno foremki, rozsmarować na nich lekko tężejącą konfiturę lub dżem i przykryć drugą warstwą herbatników kakaowych. Formę wstawić do lodówki.
  5. Śmietankę ubić na sztywno z cukrem pudrem, pod koniec ubijania dodawać po łyżce serek mascarpone i miksować do czasu połączenia się składników.
  6. Następnie dodawać po kilka łyżek lekko tężejącej galaretki cytrynowej i krótko miksować.
  7. Masę wyłożyć do formy na herbatniki kakaowe i przykryć warstwą herbatników maślanych. Formę wstawić na 10 minut do lodówki.
  8. Na ciasto delikatnie wylać lekko tężejące galaretki pomarańczowe i wstawić do lodówki na co najmniej 12 godzin, aby ciasto zastygło i zmiękły herbatniki.

    Zobacz również: ciasto z jabłkami i mascarpone bez pieczenia.

Komentarze

  1. Wygląda naprawdę fajnie. Z chęcią bym zjadła kawałeczek :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Ile dni to ciasto możemy przechowywać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepsze jest na dzień następny po zrobieniu. W lodówce u mnie było najdłużej 5 dni, ale widać było, że galaretka zaczyna nieco obsychać.

      Usuń
  3. Jak nie przepadam za ciastami, tak to narobiło mi smaka:))

    OdpowiedzUsuń
  4. Czy można pod galaretkę brzoskwniową dać pokrojone brzoskwinie lub inny owoc?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, galaretka na wierzchu może być z owocami. Proszę tylko pamiętać, że z surowymi owocami ciasto krócej się przechowuje.

      Usuń
  5. Bardzo słodkie jest to ciasto?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciasto jest umiarkowanie słodkie. Jego słodycz jednak w dużej mierze zależy od stopnia słodkości konfitury i zawartego cukru w herbatnikach.

      Usuń
  6. Tej galaretki do kremu to kilka łyzeczek czy calośc?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Galaretkę cytrynową do kremu dodać całą, ale nie naraz tylko stopniowo po kilka łyżek.

      Usuń
  7. Czy zamiast ciastek można dać biszkopt? Chciałam zrobić bardziej w formie torta. Tylko czy do biszkopta przyklei się galaretka?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, może być biszkopt. Galaretka na pewno się przyklei, tylko proszę dopilnować, aby jej konsystencja nie była zbyt stężała i dało się ją rozsmarować na biszkopcie.

      Usuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.
Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady