Pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym
Pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym jest bardzo smacznym dodatkiem do pieczywa na śniadanie. Pasta z jajek jest łatwa do zrobienia i można ją również wykorzystać do faszerowania jajek na święta. Przepis na pastę jajeczną ma prosty skład i znany smak, który lubią prawie wszyscy.
Smaczna pasta jajeczna wyjdzie tylko z dobrej jakości jajek, najlepiej od kur z wolnego wybiegu. Jajek na pastę nie gotować zbyt długo, gdyż pasta z jajek nie będzie miała odpowiedniego smaku. Zbyt długo gotowane jajka, po obraniu mają ciemne obwódki żółtka, są bardziej suche i mają niezbyt przyjemny smak.
Jak ugotować jajka?
Średniej wielkości jajka gotuję 7 minut od chwili zagotowania się wody razem z jajkami. Jajka wkładam do zimnej wody i dodaję szczyptę soli, wtedy jest mniejsze ryzyko popękania skorupek i lepiej się później obierają. Jajka po ugotowaniu od razu wyjąć z wrzątku i zalać zimną wodą, aby zatrzymał się proces gotowania.Ilość majonezu dostosować do swoich upodobań. Pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym gotowa jest do jedzenia od razu po zrobieniu. Pastę z jajek najlepiej zjeść na świeżo po zrobieniu, gdyż później jest nieco mniej aromatyczna. Pasta świetnie sprawdza się jako farsz do jajek.
Przepis na pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym
Składniki na pastę z jajek z ogórkiem kiszonym:
- 5 jajek (M)
- 2 ząbki czosnku
- 2 - 3 ogórki kiszone
- 2 łyżki majonezu
- 1 łyżeczka musztardy Dijon
- mały pęczek szczypiorku lub cebula dymka ze szczypiorkiem
- pieprz i sól do smaku
Opis krok po kroku:
Jak zrobić pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym?
- Jajka ugotować na twardo. Po ugotowaniu zalać zimną wodą i wystudzić. Średniej wielkości jajka gotować 7 minut od chwili zagotowania się wody razem z jajkami. Jajka włożyć do zimnej wody, dodać szczyptę soli i powoli doprowadzić do wrzenia, wtedy jest mniejsze ryzyko popękania skorupek i jajka lepiej się później będą obierać.
- Jajka obrać ze skorupek i rozgnieść widelcem lub drobno posiekać.
- Ogórki drobno posiekać, można nawet rozdrobnić blenderem. Jeśli ogórki mają grubą skórkę, to wcześniej je obrać.
- Czosnek obrać i przecisnąć przez praskę.
- Szczypiorek drobno pokroić razem z cebulką, jeśli jest cebula dymka.
- Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i doprawić do smaku pieprzem i solą.
- Pasta z jajek najlepiej smakuje od razu po zrobieniu ze świeżym pieczywem. Świetnie sprawdza się również do faszerowania jajek.
Zobacz również: pasta z wędzonej makreli.
Komentarze
Prześlij komentarz
Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑