Pigwowiec do herbaty na zimę

Zdrowy i bardzo smaczny pigwowiec do herbaty na zimę. Pigwowiec zawiera kilkakrotnie więcej witaminę C niż cytryna i jest świetnym dodatkiem do herbaty w okresie jesiennym i zimowym. Sok z pigwowca doskonale podnosi odporność i wspomaga leczenie przeziębienia. Idealny dodatek do herbaty z pigwowca na zimę.

Pigwowiec na zimę w słoiku
Pigwowiec do herbaty na zimę jest łatwy do zrobienia, dlatego warto mieć w spiżarni przetwory z pigwowca. Pigwowiec często jest mylony z pigwą, chociaż ich owoce mają podobne właściwości, nie jest to ta sama roślina. Pigwa to drzewo i jej owoce są kilka razy większe od pigwowca japońskiego, który jest krzewem. Owoce pigwowca są bardzo twarde, dojrzałe mają piękny żółty kolor i cudowny aromat. Jeśli mamy jeszcze zielone owoce, najlepiej włożyć je do kartonu razem z kilkoma jabłkami, wtedy szybciej dojrzeją i będą mniej kwaśne. Owoce pigwy są nieco słodsze niż owoce pigwowca, dlatego do przetworów potrzeba mniej cukru.

Pigwowiec do herbaty może być zrobiony bez gotowania. Pokrojonego pigwowca można tylko przesypać cukrem lub wymieszać z miodem, włożyć do słoika i przechowywać w lodówce. Na zimę jednak wolę go zagotować, gdyż dłużej i lepiej się przechowuje. Mam nadzieję, że znacie ten cudowny owoc i korzystacie z jego zdrowotnych właściwości.
Przetwory z pigwowca w słoiku
Liczba porcji: 3 słoiki po 300 ml
Czas przygotowania: 50 minut
Czas gotowania: 15 minut
Wartość kaloryczna: 100 g = 145 kcal
Kategoria: przetwory
Dieta: wegańska, wegetariańska

Przepis na pigwowca do herbaty na zimę

Pigwowiec do herbaty — składniki:

  • 1 kg dojrzałych owoców pigwowca
  • 500 g cukru
  • 10 cm korzenia świeżego imbiru
Opis krok po kroku:

Jak zrobić pigwowiec do herbaty?

  1. Owoce pigwowca umyć, następnie usunąć gniazda nasienne i pokroić w cienkie plasterki. Można do tego użyć mandoliny do krojenia lub maszynki z przystawką do szatkowania kapusty.
  2. Korzeń imbiru oskrobać z brązowej skórki i pokroić w plasterki.
  3. Wszystkie pokrojone składniki wymieszać, zasypać cukrem i odstawić na co najmniej 12 godzin, aby z pigwowca wypłynął sok.
  4. Pigwowca razem z sokiem krótko zagotować i bardzo gorącym napełnić wyparzone słoiki. Słoiki zakręcić, obrócić do góry dnem, przykryć ścierką i odstawić do wystudzenia. Zakrętki i brzegi słoików muszą być czyste i suche.
  5. Słoiki z pigwowcem przed wstawieniem do spiżarni sprawdzić, czy są zamknięte, pukając w zakrętki. Wieczko powinno być delikatnie wklęsłe, a pukając w nie, powinien być głuchy odgłos.

    Zobacz również: konfitura z pigwowca

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.
Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady